Naslednje srečanje
Le v pogovoru z ljudmi, ki z veseljem opravljajo svoj poklic, lahko izvemo koliko možnosti in priložnosti ima posameznik, če jih zna poiskati, če je pripravljen na iskreno in trdo delo ter stalno izobraževanje.
Tako uporabnih in pristnih informacij o posameznem poklicu ne boste dobili nikjer drugje. Sledite našim objavam in se nam pridružite!
PRIJAVA
Skupno 13. pogovorno srečanje (9. v okviru projekta Vidim prihodnost) – 18. aprila 2017
Ta neverjetna fizika, kako vseprisotna je okoli nas, pa je velikokrat ne opazimo. Tudi, če smo ji kdaj naredili krivico, bo v bolj in bolj povezanem svetu vedno našla mesto zase. Hvala Klemen, Andreja, Matjaž za zelo zanimivo srečanje!
Skupno 12. pogovorno srečanje (8. v okviru projekta Vidim prihodnost) – 15. februar 2017
Za nami je še eno čudovito srečanje. S policistko, komandirjem policijske postaje in direktorjem detektivsko – pravne agencije smo govorili o poklicih, ki jih slabo poznamo, jih pa nujno potrebujemo. Pobližje smo spoznali študij in delo policista, kriminalista in detektiva.
Skupno 11. srečanje – 23. november 2016
Spet smo doživeli zelo prijetno srečanje. Pogovor s Petjo in Nino, s katerima smo se pogovarjali o poklicu Modnega/e oblikovalca/ke in Modnega/e stilista/tke, je bil prepojen z zelo uporabnimi informacijami, iskrenimi napotki in doživetimi izkušnjami.
10. srečanje – 11. oktober 2016
Z Mojco in Evo smo se pogovarjali o poklicu Psihologa in Psihoterapevta, o zaposlitvenih možnostih psihologa, o možnostih usmeritve v različne psihoterapevtske prakse, o tem, da sta to poklica, ki zahtevata vseživljenjsko izobraževanje in še mnogo zanimivih in koristnih podrobnosti.
9. srečanje – 17. maj 2016
Z Barbaro in Gašperjem smo se pogovarjali o poklicu vzgojitelja predšolskih otrok, o možnih izobraževalnih in učnih poteh, o tem, kaj je pomembno, da poklic dobro opravljamo in nam nudi zadovoljstvo, pa tudi o tem, kako otrokom ustvarimo okolje, v katerem bodo čim bolje razvijali funkcije, našli svoj potencial in ga izmojstrili.
8. srečanje – 5. april 2016
Z Urško in Juretom smo se pogovarjali o študiju in delu na področju video in grafičnega oblikovanja, o tem, kako nastajajo risanke, videospoti, filmi, spletne strani, celostne podobe podjetij, njihovi logotipi….
7. srečanje – 1. december 2015
Z Janom smo se pogovarjali o študiju na Fakulteti za šport, o poklicu kondicijskega in osebnega trenerja, o pomenu gibanja za naše zdravje….
V AIA-Mladinski center Mengeš, Slovenska cesta 28 smo se z Andrejo in Jernejem pogovarjali o študiju modernih tujih jezikov in možnih poklicnih usmeritvah.
V AIA-Mladinski center Mengeš, Slovenska cesta 28 smo se z Vorancem in Klemenom pogovarjali o poklicu računalniškega programerja!
Četrto srečanje “Pravi talent v vsakem primeru pride na dan” z gostom, gospodom Ferdinandom Šerbeljem, doktorjem umetnostne zgodovine, je potekalo v Županski sobi Mestnega muzeja.
Dr.Ferdinand Šerbelj je iskriv sogovornik, ki ga skozi življenje vodi radovednost, strast in goreče navdušenje nad tistim, kar počne.
Šerbelj: Ljudje skozi stoletja raziskujemo svoje delovanje na podoben način. Že Stari Grki so upodabljali dinamičnega mladeniča, ki v gibanju kliče k budnosti in pogumu. To je bil bog srečnega trenutka Kairos.
Pogovor je tekel o izjemno, morda najbolj, pomembnem področju v naših življenjih, o poznavanju in uporabi svojih talentov in sposobnosti, o strasti, ki se rodi na njihovi osnovi, o moči intuicije, ki nam kot notranja pozornost pomaga, da ne zamudimo trenutka in prave priložnosti ter obdržimo etično in moralno držo.
Tretje srečanje “Kako želje postanejo cilji” je potekalo v zelo prijetnem vzdušju. Ramišljali smo o tem, da so naše želje pomemben pokazatelj tega, kam želimo v življenju, vendar jih je za konkretne premike potrebno spremeniti v cilje. Kaj pri tem potrebujemo? Na osnovi praktičnega primera ene od udeleženk smo ugotovili, da se moramo zavedati svojih vrednot, ki so osnova, da neka želja postane dovolj močna in smo za njo pripravljeni tudi kaj storiti ter tako postane cilj. Pri tem je izjemnega pomena pogum, vztrajnost in načrt, s katerim se zavežemo do kdaj in kaj bomo v ta namen uvedli, dodali ali razvili.
16. aprila 2014 ob 17 uri je sledil triurni trening veščin prepoznavanja želja in oblikovanja ter uresničevanja ciljev z naslovom Želje in cilji .
Namen in cilj treninga: Prepoznati razlike med željami in cilji ter izbrati pravo pot
Foto: Jasna Plestenjak
Srečanje »Individualne razlike in njihov pomen za vzgojo in psihosocialno dobrobit v današnjem času« z gostjo, gospo Anico Mikuš Kos, otroško psihiatrinjo z dolgoletnimi izkušnjami na področju psihosocialne pomoči posameznikom in skupinam, doma in po svetu, je potekalo v Županski sobi Mestnega muzeja.
Anica Mikuš Kos: Med nami obstajajo velike individualne razlike. Te razlike pomembno sodoločajo naše vedenje, odnose, delovanje, počutje v otroštvu in odrasli dobi ter dobijo v interakciji z materialnim in socialnim okoljem svoj psihosocialni pomen.
Pogovor je tekel o bioloških in vedenjskih razlikah, ki pomembno vplivajo na oblikovanje identitete posameznika, o vlogi in pomenu individualnih razlik v procesu vzgoje in socializacije ter vprašanju, kako zmanjševati posledice neskladnosti med otrokovimi značilnostmi in pričakovanji ter zahtevami okolja.
26. 03. 2014 ob 17 uri sledi triurni trening
“Kdo sem jaz in kaj mi je pomembno”
Namen in cilji treninga je razvijanje veščin samoanalize in zavedanja moči samopoznavanja, prepoznavanje vrednot, kot nezavednih vodnikov pri življenjskih odločitvah ter ugotavljanju razlik med avto-identifikacijo in identifikacijo s strani okolja.
Srečanje z naslovom “Kako smo pripravljeni na zmage in poraze, krize in uspehe” je potekalo v zelo prijetnem, delovnem vzdušju, ki je potrdilo aktualnost in pomembnost tematike.
Pogovarjali smo se o pomenu zavedanja svojih prednosti in o pomenu določitve osebne vizije za uresničevanje življenjskega poslanstva, da je pri tem potrebno biti pogumen in drzen, se povezovati in sodelovati ter si pri samoanalizi poiskati pomoč trenerja ali mentorja.
12. 2. 2014 ob 17 h je sledil utrditveni trening
“Krepitev prednosti”
v katerem je imel vsak posameznik priložnost za samoanalizo pod strokovnim vodstvom.
Namen in cilji treninga so bili prepoznavanje, uporaba in razvoj prednosti, obvladovanje tveganja, da prednost ne postane slabost oziroma ovira, razvijanje veščin samoanalize in zavedanje moči samozaupanja.